Miernik temperatury czy rejestrator?
Miernik temperatury to pewnego rodzaju elektroniczny termometr przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Wyposażony jest w czujnik temperatury i pozwala na odczyt temperatury w danym momencie na wyświetlaczu. Na rynku dostępne są mierniki dotykowe i bezdotykowe umożliwiające wykonywanie pomiarów na odległość.
Czym różni się miernik od rejestratora temperatury?
Dodatkową opcją oferowaną przez rejestrator, w porównaniu do miernika temperatury, jest zapamiętywanie kolejnych wyników pomiarów i zapisywanie ich w wewnętrznej pamięci oraz wysyłanie tych danych do specjalistycznego oprogramowania zainstalowanego na komputerze użytkownika.
Rejestratory pracują w pełni automatycznie, zapewniając ciągły pomiar temperatury w zadanych interwałach czasowych, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań. W zależności od wybranego modelu wyniki pomiarów zostaną przesłane do oprogramowania w sposób automatyczny (drogą radiową, wifi, gsm, wykorzystując sieć LAN) lub za pomocą portu USB, ta ostatnia opcja wymaga podpięcia urządzenia do komputera. Bardzo dobrze sprawdzają się w różnych zastosowaniach jak monitoring temperatury w hurtowniach farmaceutycznych, aptekach, monitoring szczepionek i leków, w branży spożywczej i przemysłowej, transporcie, muzeach i innych.
Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?
Przy wyborze konkretnej oferty zawsze należy zapoznać się z właściwościami urządzenia. Jeżeli zależy nam na ciągłym i automatycznym pomiarze oraz samoczynnym zapisywaniu wyników, należy wybrać urządzenia posiadające opcję zapamiętywania danych, czyli rejestratory temperatury.
Skontaktuj się teraz
Odpowiemy na dodatkowe pytania.
(+48) 606 26 46 26 achem@achem.pl
6 Września 2016